Rezultatele elevilor botoşăneni la etapa judeţeană a olimpiadei de istorie

0 239

Rezultatele elevilor botoşăneni la etapa judeţeană a olimpiadei de istorie :

 

 

OLIMPIADA DE ISTORIE – ETAPA JUDEȚEANĂ, 16 MARTIE 2019

REZULTATE FINALE

Clasa a VIII-a

Nr. crt

Nume și prenume elev

Unitatea școlară de proveniență

Clasa

Total

Premiul

1

Irimia C.Mihai

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a VIII-a

95

Premiul I

2

Ciobanu Anda Ioana

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a VIII-a

91

Premiul II

3

Surubaru Andreea – Marilena

Școala Gimnazială „Leon Dănăilă” Darabani

a VIII-a

90

Premiul III

4

Stănică N-C Ștefania- Loredana

Școala Gimnazială Nr 1 Stăuceni

a VIII-a

89,5

Mențiune

5

Ciobanu Mircea Răzvan

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a VIII-a

89

Mențiune

6

Onciuleanu Luciana

Școala Gimnazială „Spiru Haret” Dorohoi

a VIII-a

87

Mențiune

7

Gheorghiciuc Maria

Școala Gimnazială „Leon Dănăilă” Darabani

a VIII-a

85

Mențiune

8

Apetrei Stefan Teodor

Școala Gimnazială „Spiru Haret” Dorohoi

a VIII-a

84

9

Atănăsoaei Denis Andrei

Școala Gimnazială„ „Grigore Antipa” Botoșani

a VIII-a

83

10

Nistor Irina

Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Dersca

a VIII-a

81

11

Rotariu Marta

Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Dersca

a VIII-a

80,5

12

Donisan Lavinia

Școala Gimnazială „Spiru Haret” Dorohoi

a VIII-a

79

13

Grigoraș M.C Iasmina Elena

Școala Gimnazială Nr 7 Botoșani

a VIII-a

77

14

Sumanariu Georgiana-Agapia

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a VIII-a

76,5

15

Cozma Orest Iosif

Școala Gimnazială Nr 1 Răuseni

a VIII-a

74,5

16

Papaghiuc Beatrice

Școala Gimnazială „Leon Dănăilă” Darabani

a VIII-a

74,5

17

Pădurariu Ilinca

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a VIII-a

74,5

18

Cristescu Costina

Școala Gimnazială Nr 1 Călărași

a VIII-a

72,5

19

Mihai Diana Mihaela

Școala Gimnazială Nr 1 Călărași

a VIII-a

72

20

Bălan Amalia Gabriela

Liceul Tehnologic Coțușca

a VIII-a

71

21

Balan Alexia

Școala Gimnazială „M. Kogălniceanu ” Dorohoi

a VIII-a

59,5

Clasa a IX-a

Nr. crt

Nume și prenume elev

Unitatea școlară de proveniență

Clasa

Total

Premiul

1

Corduneanu Mălina

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

88,5

Premiul I

2

Agheorghiesei Alexandru

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

86,5

Premiul II

3

Popescu I. Georgiana Emilia

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

78,5

Premiul III

4

Rotariu Lavinia Monica

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

78

Premiul III

5

Dulgheriu Eduard Raffaello

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

73,5

6

Ungureanu Alexandra Teodora

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

71

7

Atodiresei Cosmina-Irina

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a IX-a

70

8

Murariu Bianca Maria

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a IX-a

68

9

Burlacu Nicoleta Daniela

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a IX-a

64

10

Ciobanu I. George

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoşani

a IX-a

62

11

Ionel R.C. Radu Ioan

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a IX-a

61

12

Zahatei Monica

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a IX-a

60,5

13

Azamfirei Katherina Alexandra

Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani

a IX-a

58,5

14

Jugariu G.C. Iulia-Ștefania

Colegiul Economic “Octav Onicescu” Botoșani

a IX-a

58

15

Cute Marian Constantin

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a IX-a

57

16

Dascălu Elena Ştefania

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a IX-a

57

17

Purice Antonia Petronela

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a IX-a

51,5

18

Cojocariu Alina-Maria

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a IX-a

48

19

Prisacariu Ștefania – Iasmina

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a IX-a

47

20

Balan Vlăduț

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a IX-a

46,5

21

Crețu I.L. Irinuca-Denissa

Colegiul Economic „Octav Onicescu” Botoșani

a IX-a

45

22

Iuria Miruna

Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani

a IX-a

44,5

23

Gavril Sofia

Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani

a IX-a

33,5

Clasa a X-a

Nr. crt

Nume și prenume elev

Unitatea școlară de proveniență

Clasa

Total

Premiul

1

Ivan Valentina

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

100

Premiul I

2

Poraicu C.F. Ștefan Eduard

Colegiul National „A.T. Laurian” Botoșani

a X-a

95

Premiul II

3

Palade Dumitriţa Andreea

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a X-a

92

Premiul III

4

Petrachi Dariana

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

91

Premiul III

5

Calancea Alexandru Constantin

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a X-a

88

Mențiune

6

Obadă Melania Elena

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

86,5

Mențiune

7

Moruz Medeea

Colegiul National „A.T. Laurian” Botoșani

a X-a

85

Mențiune

8

Dăesei Diana

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

84

9

Rotariu S. Laura-Alexandra

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a X-a

84

10

Cucu Eliza

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

81,5

11

Manolache Flavius Andrei

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

80,5

12

Nazare Bianca Elena

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a X-a

77

13

Rusu Delia

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

75,5

14

Ștefănescu Sebastian -Mihăiță

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a X-a

66

15

Humelnicu Ilinca

Colegiul National „A.T. Laurian” Botoșani

a X-a

63

16

Hrițac Ioana Bianca

Colegiul National „Mihai Eminescu” Botoșani

a X-a

62,5

17

Ciubotariu Raluca

Seminarul Teologic „Sf. Gheorghe” Botoșani

a X-a

61,5

18

Husac Gabriela

Seminarul Teologic „Sf. Gheorghe” Botoșani

a X-a

55,5

19

Botezatu Alina

Seminarul Teologic „Sf. Gheorghe” Botoșani

a X-a

52,5

20

Ungureanu Alexandru Eduard

Colegiul National „A.T. Laurian” Botoșani

a X-a

52

21

Vechiu V. Anghel Ștefan

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a X-a

49

Clasa a XI-a

Nr. crt

Nume și prenume elev

Unitatea școlară de proveniență

Clasa

Total

Premiul

1

Iacob Claudia

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XI-a

98

Premiul I

2

Sucilă E. Maria – Isabela

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

94,5

Premiul II

3

Munteanu Andrei

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

92,5

Premiul III

4

Ciobanu Constantin

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XI-a

91

Premiul III

5

Cârligeanu Ariadna

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

89

Mențiune

6

Sîrghie Ionela Vasilica

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a XI-a

87,5

Mențiune

7

Pintilie P. Evelina – Marina

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

85

Mențiune

8

Olariu T. Mirabela – Elena

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

84

9

Puianu P. Sabin Ionuț

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

81

10

Apației Mihaela

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XI-a

80,5

11

Cantolariu Valentina – Dorina

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

75,5

12

Iacob Amalia Bianca

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a XI-a

75,5

13

Bârzoieș I. Radu

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

74

14

Popovici Vlad Gabriel

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

71

15

Setnic G. Nicolae Alexandru

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

71

16

Pascariu Galiano Samuel

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XI-a

70,5

17

Gheorghiu D. Bianca Ionela

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XI-a

69,5

18

Dănilă F. Ecaterina Petruța

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XI-a

68,5

19

Ciotir Alexandra

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

67,5

20

Grădinaru V. Marina Iuliana

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XI-a

67,5

21

Alexoae Vlad Sebastian

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XI-a

63

22

Pălăduță L.D. Bogdan

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

63

23

Julei Cătălina

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

60,5

24

Ciaușu Ș. Petronela Gabriela

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

55

25

Gheorghescu V. Denis Andrei

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XI-a

55

26

Grigoreanu Mirela

Colegiul Economic „Octav Onicescu” Botoșani

a XI-a

50,5

27

Pintilei D. Dumitrița Andreea

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XI-a

35

28

Juncanaru Katerina

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XI-a

31

Clasa a XII-a

Nr. crt

Nume și prenume elev

Unitatea școlară de proveniență

Clasa

Total

Premiul

1

Calistru T.C. Andreea

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

97,5

Premiul I

2

Bârlădeanu B. Atanasia

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

92,5

Premiul II

3

Crețu C. Ionuț Marian

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

88,5

Premiul III

4

Pompaş Mihnea – Teodor

Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani

a XII-a

86

Premiul III

5

Zerfas Cosmin

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a XII-a

84,5

Mențiune

6

Agafiţei Loredana Manuela

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a XII-a

84

Mențiune

7

Dănilă Florentina – Elena

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

84

Mențiune

8

Pricop A. Narcisa Andreea

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

84

Mențiune

9

Bostan Gabriela

Liceul „Regina Maria” Dorohoi

a XII-a

82,5

10

Chiriac Gabriel

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XII-a

80

11

Iordăchianu M. Teofana

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

80

12

Picior M. Adelina

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

80

13

Dumitraș Ramona

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani

a XII-a

77,5

14

Grădinariu L. Sebastian Lucian

Seminarul Teologic „Sf. Gheorghe” Botoșani

a XII-a

77,5

15

Achelaritei Georgiana-Dumitrita

Liceul Tehnologic „Stefan cel Mare și Sfânt” Vorona

a XII-a

77

16

Timofte Antonio

Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani

a XII-a

77

17

Dascălu Mario

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

72

18

Ghelbere Andreea

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

71

19

Damian D. Adina-Mariana

Colegiul Economic „Octav Onicescu” Botoșani

a XII-a

70,5

20

Jitariu Mădălina Anca

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

a XII-a

70,5

21

Sandu Sabin Ștefan

Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni

a XII-a

68,5

22

Ciugolia P.C. Crina Claudia

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

68

23

Gabur C. D. Nistor Emilian

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XII-a

68

24

Radu M. Claudia Maria

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

68

25

Gheorghina Ovidiu Constantin

Liceul „Alexandru cel Bun” Botoșani

a XII-a

64,5

26

Palie Antonia Gabriela

Seminarul Teologic „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi

a XII-a

59,5

27

Zaharia Claudia – Mihaela

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XII-a

57

28

Radu Bianca – Georgiana

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XII-a

56

29

Hîncianu I. Alexandru Valentin

Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani

a XII-a

54,5

30

Pomîrleanu Delian

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XII-a

50

31

Butescu Teodor Valeriu

Seminarul Teologic „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi

a XII-a

40

32

Șinculei Iordana Ioana

Seminarul Teologic „Sf. Ioan Iacob” Dorohoi

a XII-a

38,5

33

Borhan Ancuţa

Colegiul Național „A.T. Laurian” Botoșani

a XII-a

29,5

Etapa națională a competiției va avea loc în perioada 22-26 aprilie 2019, la Drobeta-Turnu Severin

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata