Primarul Claudiu Chelariu alături de Moș Crăciun a oferit cadouri copiilor din Mihălășeni

0 1.601

În drumul său Moș Crăciun a ajuns la toți copiii din comuna Mihălășeni. A devenit deja o tradiție ca ajutorul de nădejde a Moșului darnic să fie primarul Claudiu Chelariu. Edilul l-a însoțit pe Moș Crăciun la fiecare copil din satele comunei Mihălășeni. Claudiu Chelariu a precizat că nici un efort nu este prea mare atunci când vine vorba de bucuria celor mici. Astfel au fost pregătite aproximativ patru sute de sacoșe cu dulciuri si fructe, fondurile necesare pentru acest demers fiind asigurate din sponsorizări.

„După cum bine ne-am obișnuit deja de trei ani, e o tradiție și Moș Crăciun vine în fiecare an, indiferent de situațiile din comună, de greutățile care sunt, problemele care sunt… copilașul nu le știe, el știe că Moșul trebuie să vină. Așa am găsit condiții și anul acesta, așa e normal, chiar dacă sunt restricții, din sponsorizări și de la oamenii cu suflet mare vom intra și anul acesta in curte la fiecare copilaș. Am ales ca de obicei varianta să le dăm la fiecare acasă că dacă dădeam la școală, se ducea acasă, acasă mai are un frățior mai mare, mai mic, cum am mai spus și anul trecut la mine a venit Moșul și la tine nu… Așa am considerat că e cel mai frumos să dăm indiferent de vârsta copilului, de la cel pe care îl ține mămicuța în brațe până la cel de clasa a opta, de la școala gimnazială Mihălășeni. Vreau să transmit locuitorilor comunei Mihălășeni sărbători fericite, multă sănătate și să dea Dumnezeu să ne întâlnim sănătoși și la anul” , a spus primarul Claudiu Chelariu.

 

 

 

 

 

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More