parlamentare sus
achitei top

Povestea merge mai departe cu a cincea editie consecutiva a CUPEI MAXIM la tenis de masa

0 1.374

Povestea merge mai departe cu a cincea editie consecutiva a CUPEI MAXIM la tenis de masa 2018 …

 

psd parl jos

A V-a editie a CUPEI MAXIM la tenis de masa s-a desfasurat pe data de 01 septembrie 2018 si a pornit la start cu 152 de sportivi din Romania si din Republica Moldova, venind la aceasta competitie 14 sportivi din tara vecina.

 

Se pare ca de la an la an acesta etapa nationala de la Botosani este din ce in ce mai apreciata si mai cautata atat de sportivii amatori cat si de cei profesionisti, fapt care rezulta din numarul foarte mare de doritori, peste 400 de sportivi, care au vrut sa participe la aceasta competitie. Inscrierea celor 152 de concurenti s-a facut tinand cont de clasamentul general national.

 

Competitia s-a desfasurat la 4 categorii, respectiv: elite, open, avansati si incepatori, iar premiile au constat in cupe, medalii si diplome pentru primii patru de la fiecare categorie, pentru locurile 5-8 medalii si diplome. Toti participantii au fost punctati pentru clasamentul general din Romania.

 

Clasament Elite

1. Dubrovin Veniamin – Moldova

2. Albu Vlad – Iasi

3 — 4

Albu Catalin – Pascani

Cozma Catalin – Falticeni

5 — 8

Cojocaru Stefan – Suceava

Brinza Natalina – Moldova

Ilies Ioan – Radauti

Valcu Alin – Botosani

9 — 13 1v gr.sup.

Sumanaru Catalin – Iasi

Tiganas Mihai – Radauti

Marola Mihai – Bacau

Valeanu Vlad – Bacau

Ursulean Florin – Straja

14 — 16 0v gr.sup.

Aga Alexandru – Botosani

Onufrei Ciprian – Botosani

Marcu Vasile – Vatra Dornei

17 — 22 1v gr.inf.

Valeanu Cosmin – Bacau

Hagatis Andrei – Vatra Dornei

Morosanu Vasile – Suceava

Firu Marian – Vatra Dornei

Georgiu Dragos – Vatra Dornei

Tipu Vlad – Iasi

23 — 24 0v gr.inf.

Brinza Vitalina – Moldova

Corneanu Sorin – Botosani

 

 

 

 

Clasament Open

1. Iacubenco Arsenii – Moldova

2. Calenciuc Dumitru – Radauti

3 — 4

Ursulean Vasile – Straja

Vieru Valeria – Moldova

5 — 8

Polocoser Cristian – Suceava

Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian – Iasi

Morosan Marian – Suceava

Nicu Constantin – Iasi

9 — 16

Covalciuc Luca – Iasi

Butnaru Madalina – Vatra Dornei

Pinzar Alin – Suceava

Badaluta Marian – Vatra Dornei

Bubulac Cristi – Piatra Neamt

Dumitrescu Dan – Piatra Neamt

Havris Rares – Botosani

Ticu Dorin – Bacau

17 — 20

Pralea Marius Dan – Botosani

Muraru Ioana – Vatra Dornei

Mosneagu Mihnea – Falticeni

Macovei Bogdan – Suceava

21 — 2v gr.sup.

Mahu Bogdan – Pascani

22 — 31 1v gr.sup.

Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari

Ciortescu Cristi – Iasi

Braniste George – Bacau

Dragan Petru Ioan – Iasi

Bulubasa Nicusor – Comanesti

Macovei Cristi – Iasi

Turcu Viorel – Piatra Neamt

Barbalata Lorin – Suceava

Ursan Viorel – Radauti

Leteanu Marius – Bacau

32 — 37 0v gr.sup.

Marola Dan – Bacau

Mihai Alex – Botosani

Baisan Paul – Roman

Colesniuc Romeo – Botosani

Serban Liviu – Onesti

Oancea Marian – Bacau

38 — 39 0v gr.inf.

Nistor Florin – Comanesti

Grosu Alexandru – Botosani

 

 

 

Clasament Avansati

1. Varzar Pavel – Moldova

2. Ignatescu Bogdan Ionut – Siret

3 — 4

Caragut Artiom – Moldova

Petrescu Claudel – Putna

5 — 8

Fotia Iulian – Bacau

Pascu Marius – Campulung Mold

Chiriac Marius – Botosani

Puscasu Calin – Botosani

9 — 16

Burghelea Florin – Piatra Neamt

Simionese Sorin Gabriel – Granicesti

Gatea Marius – Piatra Neamt

Vieru Costica – Botosani

Salavastru Petru – Botosani

Iacob Gabriel – Iasi

Kurennoi Andrei – Moldova

Lucic Corneliu – Suceava

17 — 22

Ilie Aurelian – Botosani

Andrei Radu Alexandru – Iasi

Mihailova Victoria – Moldova

Cristofor Razvan – Moinesti

Aldea Nelu – Falticeni

Arseniuc Alexandru – Campulung Mold

23 — 34 1v gr.sup.

Vicovanu Petru – Horodnic de Jos

Boicu Gabriel – Vatra Dornei

Maftei Catalin Doru – Comanesti

Ailioaie Gheorghe – Comanesti

Constantinica Silviu – Botosani

Anastasiu Constantin – Comanesti

Simionese Ovidiu – Granicesti

Spircu Alexandru – Botosani

Isaic Radu – Bacau

Pintescu Teodora – Vatra Dornei

Calancea Dragos – Siret

Iacubenco Artemii – Moldova

35 — 39 0v gr.sup.

Morosan Ionel – Granicesti

Aanei Cristian – Putna

Gagea Marian – Botosani

Mita Augustin – Dorohoi

Calmatui Ivan – Moldova

40 — 42 0v gr.inf.

Robu Valentin – Botosani

Buzila Ioan – Botosani

Pavel Paul – Botosani

 

 

Clasament Incepatori

1. Ghitu Liviu – Onesti

2. Vieru Teodora – Vatra Dornei

3 — 4

Barabancea Lili – Iasi

Caragut Igori – Moldova

5 — 8

Darie Gabriel – Comanesti

Daraba Gabriel – Botosani

Tronciu Gabriel – Roman

Panzariu Teodor – Botosani

9 — 16

Dascalu Marian – Roman

Gavrilei Constantin – Pascani

Lungu Lucian – Onesti

Marin Doru – Iasi

Ursulean Daniel – Straja

Buzila Robert – Vatra Dornei

Grusca Narcis – Gura Humorului

Cervicescu Laurentiu – Botosani

17 — 20

Andronic Ioan – Suceava

Marin Bogdan Mihail – Bacau

Luca Ioan – Piatra Neamt

Turcoman Maria – Botosani

21 — 2v gr.sup.

Olaru Miruna Andreea – Comanesti

22 — 30 1v gr.sup.

Plamada Aurelian – Botosani

Nistor Andreea – Botosani

Havris Marius – Botosani

Ursulescu Ioan Stanga – Bacau

Portariuc Gheorghe – Botosani

Buzila Tamara – Botosani

Savina Dan – Piatra Neamt

Apetroaei Mircea – Suceava

Meliceanu Denis – Vatra Dornei

31 — 32 0v gr.sup.

Sisca Nicusor – Comanesti

Tocariu Sebastian – Botosani

33 — 40 0v gr.inf.

Pauca Cosmin – Botosani

Titiliuc Alesia – Dersca

Macovei Daniel – Botosani

Pintescu Emilia – Vatra Dornei

Nica Alexandru – Iasi

Saric Leonid – Moldova

Lecinscaia Ina – Moldova

Pavel Antonio – Botosani

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata