Peste 1000 de elevi premiați la olimpiadele școlare – Lista elevilor calificați la etapele naționale
Inspectoratul Școlar Județean Botoșani a centralizat numărul elevilor care au participat la Olimpiadele și Concursurile școlare organizate la nivelul județului Botoșani. Dintre miile de participanți, 1147 de elevi din clasele V-XII au reușit să obțină premii și mențiuni. Premiul I a fost acordat unui număr de 237 de elevi, din care 148 de vor reprezenta județul nostru la etapa națională, premiul II a fost primit de 242 de elevi, iar 218 elevi au primit premiul III. Au fost acordate 450 de mențiuni.
Până la această dată s-au susținut etapele județene ale olimpiadelor de: Olimpiada de limba și literatura română, Informatică, Neogreacă, Greacă veche, Limba Latină, Olimpiada de interpretare instrumentală, Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, Matematică, Informatică, Biologie, Olimpiada Naţională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, Chimie, Concursul Național De Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”, Educație tehnologică și aplicații practice, Fizică, Geografie, Istorie, Limba franceză, Limba Engleză, Educație Tehnologică, Limba și literatura ucraineană -maternă, Pedagogie-psihologie, Religie – Alianţa Evanghelică, Religie – Cultul Ortodox, Științe socio-umane- Filosofie, din aria curriculară ,,Tehnologii” Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Olimpiada Națională a Sportului Școlar – baschet băieți – înv. gimnazial, Olimpiada Națională a Sportului Școlar – fotbal – fete – înv. gimnazial, Olimpiada Națională a Sportului Școlar – fotbal – fete – înv. liceal, Olimpiada Națională a Sportului Școlar – fotbal – fete – înv. primar, Olimpiada Națională Interdisciplinară ”Cultură și Spiritualitate Românească”.
În ceea ce privește concursurile pe meserii, s-au susținut următoarele: Domeniul – Estetica și igiena corpului omenesc- Frizer-Coafor-Manichiurist-Pedichiurist, Concursul de istoria și tradițiile rromilor, Concursul pe meserii- Domeniul Mecanică- Mecanic auto, Concursul pe meserii- Domeniul Turism și alimentație – Bucătar, Concursul pe meserii- Domeniul Turism și alimentație -Ospătar (chelner), vânzător în unități de alimentație.
Urmează să se mai desfășoare Olimpiada de limba rromani pe 03.04.2022, Concursul Național ”Ovidianum” – limba latină pe 09.04.2022, Concursul National Terra pe 16.04.2022, Concursul Național „Memoria Holocaustului” pe 18.05.2022, Olimpiada Interdisciplinară „Științe pentru Juniori” în mai 2022, Olimpiada națională de tehnologia informației pe 07.05.2022 și Olimpiada națională de inovare și creație digitală Infoeducație pe 03.06.2022.
Rezultatele, pe discipline, pot fi accesate pe site-ul Inspectoratului Școlar Județean Botoșani, la secțiunea Curriculum, pentru fiecare disciplină în parte, la adresa https://isjbotosani.ro/curriculum.
Urăm mult succes elevilor care vor participa la olimpiade, în perioada următoare și transmitem alese mulțumiri organizatorilor și tuturor profesorilor implicați în organizare și evaluare. Susținem performanța!
Numele și prenumele elevului calificat la etapa națională | Unitatea de învățământ | Clasa | Numele olimpiadei/concursului național | Numele și prenumele profesorului îndrumător |
ADAM MARIA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 13 BOTOȘANI | V | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | ZAHARIA GAROFIŢA |
CAZACIUC YANIS | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | V | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | TOMIȚĂ LILIANA |
CONȚAC TEODORA ANASTASIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA RAREȘ” BOTOȘANI | V | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
GHERASIM V. ERICA ELENA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BĂLUȘENI | V | OLIMPIADA NAȚIONALĂ ”UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ” | MACOVICIUC OANA-BEATRICE |
HÎRJOI V. P. ANDA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | V | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | ZAMFIRESCU VIOLETA/ PURICE ALINA |
HRIMIUC C. MARIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | V | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | ONOFREI ANAMARIA |
NAZÎP ALEXANDRA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11 BOTOȘANI | V | Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice | URSU MARIANA |
ADĂSCĂLIȚEI EMILIAN | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGĂLNICEANU” DOROHOI | VI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | IONESCU MARIUS |
AVĂDĂNI B. RALUCA GEORGIANA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MIHĂLĂŞENI | VI | Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice | TURTĂ CORINA ELENA |
BUDACA T. C. MARIA TEODORA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SPIRU HARET” DOROHOI | VI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | CĂLINESCU MARIA/ CIURCIUN ANCA |
DUMITRAȘ C. ELISA | LICEUL TEHNOLOGIC „ŞTEFAN CEL MARE ŞI SFÂNT” VORONA | VI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ ”UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ” | MARICA ADRIANA |
HILBERT ERIC | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOȘANI | VI | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | ANDRIESCU ADINA |
MOSCALU M. C. ILINCA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNERSTONE – FILIALA ASOCIAȚIEI HCI DOROHOI | VI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | LUPU ALINA |
ONOFREI SARA NAOMI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 BOTOȘANI | VI | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
ALEXA L. KARINA LUCIANA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | ONOFREI ANA MARIA/ AVÎRVĂREI ELENA |
BOARIU CS IOANA SABINA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SPIRU HARET” DOROHOI | VII | Olimpiada de limba franceză | ANDRIOAE DANIELA |
BURLACU M. ANAMARIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOȘANI | VII | Olimpiada Județeană de limba engleză – gimnaziu | PENCIUC BIANCA |
HRIȚAC P. ANA MARIA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MIHĂLĂŞENI | VII | Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice | TURTĂ CORINA ELENA |
HRIȚAC P. ANA-MARIA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MIHĂLĂŞENI | VII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ ”UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ” | HRIȚAC CARMEN MARIA |
ION DENISA GABRIELA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGĂLNICEANU” DOROHOI | VII | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | CHIRILĂ ELENA |
MORCOV ADRIAN | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | TRIȘCĂ TEODOR |
MOȚOC RALUCA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | VII | Olimpiada de Interpretare Instrumentală clasele III-VIII, etapa zonală | RALUCA ARDELEAN |
NEGRU A. DIANA-ADRIELA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ | COCA DORICA |
PETROVICI AARON CEZAR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11 BOTOȘANI | VII | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
ZAMFIRESCU C. IOANA ANTONIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | EPURIANU DANIELA-PAULA |
ANDRONIC SARA CRISITANA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | VIII | Olimpiada de Interpretare Instrumentală clasele III-VIII, etapa zonală | ALINA DUMBRĂVANU |
ANISIE IONUT ȘTEFAN | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VIII | Olimpiada de Geografie | ZBUGHIN VIOLETA |
COTRUȚĂ VLADIMIR | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI CONSTANTINEANU” DOROBANȚI | VIII | Olimpiada de limba franceză | BURZO DANIELA IONELA |
HOROPCIUC I. ȘTEFANIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VIII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | AIONESEI RAMONA |
HOROPCIUC I. ȘTEFANIA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VIII | Olimpiada Județeană de limba engleză – gimnaziu | APACHIȚEI DIANA |
IANȚOC ELIZA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TIBERIU CRUDU” TUDORA | VIII | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | DĂRÎNDĂU-ARHIP FELICIA |
ILAȘ VICTOR MARIAN | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | VIII | Olimpiada de Interpretare Instrumentală clasele III-VIII, etapa zonală | MARIUS HAVÎRNEANU |
ISAC ROBERTO ANDREI | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA RAREȘ” BOTOȘANI | VIII | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
JALBĂ NICULINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VIII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | CARDAȘ MIHAELA/ |
MACOVEI ALEXANDRU-MIHAI | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VIII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | POROȘNIUC DUMITRU DANIEL |
MANDACHE RAREȘ | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VIII | Olimpiada de Istorie | FLOREA VASILE LUCIAN |
NICULĂESA ANDREI CASIAN | COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | VIII | Olimpiada de informatică | VOINEA-AXINTE ALINA |
ROTĂRESCU IOAN | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | VIII | Olimpiada de Interpretare Instrumentală clasele III-VIII, etapa zonală | IONUŢ MANTA |
ȘOBACHI GABRIEL | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | VIII | Olimpiada de Interpretare Instrumentală clasele III-VIII, etapa zonală | GIGEL ŞOBACHI |
ȘTEFAN DAVID | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOȘANI | VIII | Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice | LEONTE DORIN |
TUDOSĂ N. NICULINA | ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LEON DANAILĂ” DARABANI | VIII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ ”UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ” | CARDAȘ MIHAELA |
ALUPOAEI D. BEATRICE-GEORGIANA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | ZAMFIRESCU VIOLETA |
BOSTAN VLAD | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA GREACĂ VECHE | GRĂDINARU DANIELA |
CUCU M. DENIS TUDOR | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ | COCA DORICA |
DOROFTEI D. MĂDĂLINA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de limba franceză | MANGÎR GABRIELA, GIOSU CONSTANTIN |
FURTUNĂ T. TEODORA MARIA | CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | FOCA ALINA/ TOMA MARIAN |
HAZAPARU G. DARIA-ADRIANA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ | COCA DORICA |
IACOB IUSTINA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | PURICE ALINA |
MARCIUC OCTAVIAN | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de Istorie | ONOFREI IOAN |
MURARIU ALEXIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de Geografie | Cimpoeșu Gabriel |
NEGRU E. O. DIANA MARIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de limba engleză – liceu | BARCZAK DANA |
ONOFREI FIVI-MAGDA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Șfabu Beniamin |
OPRIȘANU LORENA-ALEXANDRA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de pedagogie-psihologie | Barbacaru Mihaela-Sorina |
SĂVESCU V. RALUCA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de limba franceză | MIGHIU RODICA |
SÎSÎEAC D SABINA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de Biologie | MITELU CĂTĂLINA |
VASILCIUC RALUCA-EMIMA | LICEUL „ALEXANDRU CEL BUN” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ | COCA DORICA |
VESEL MATEI | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | TIRON LIVIU |
VORNICU ALEXANDRU-ROBERT | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | IX | Olimpiada de limba engleză – liceu | CHIRIAC CRISTINA |
AURSULESEI NICOLAE TEODOR | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | Olimpiada de Istorie | CIOBANU MIHAELA |
AZOICĂI V. SABINA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | Olimpiada de limba franceză | MIGHIU RODICA |
CERAP VERONICA | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | X | CONCURSUL NAȚIONAL „ALEGE! ESTE DREPTUL TĂU!” | LUPU GINA |
CHICHIOACĂ P. ALEXIA | COLEGIUL NAŢIONAL „GRIGORE GHICA” DOROHOI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LECTURĂ ”LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ” | HURĂ MIHAELA |
CHIȘCARU C. DIANA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | TIMINGERIU MIHAELA/ PURICE ALINA |
CHIȘCARU C. DIANA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | TIMINGERIU MIHAELA |
CIUBOTARIU M.PAVEL-DANIEL | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | X | Olimpiada de Biologie | CERCEL ELENA |
CIURCIUN ANDREI CRISTIAN | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA GREACĂ VECHE | GRĂDINARU DANIELA |
GIURGIU G.M. DARIA ANDREEA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | Olimpiada de limba engleză – liceu | CRETU ELENA |
GRUMEZA TEODORA ȘTEFANA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | X | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | CĂTĂLINA ȘOBACHI |
HĂILĂ D. IOAN-ȘERBAN | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | Olimpiada de limba franceză | RUSU ALINA DIANA, GIOSU CONSTANTIN |
HODAN ȘTEFAN | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ | COCA DORICA |
HRIȚUC BIANCA-PAULA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ | COCA DORICA |
MARIȚENCU ALEXANDRA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | X | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | MARINA MIHALENCO PRISACARU |
MIRCESCU ANDRIAN | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | X | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | STELA ȘERPENU |
MUNTEANU RADU | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | X | Olimpiada Interdiciplinara Științele Pământului | Borsan Aurica/Sandu Mariana/Cercel Elena/Gheorghiță Geanina |
MUNTEANU RADU OVIDIU | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | X | Olimpiada de Geografie | Gheorghiță Geanina |
PANȚÂR ILIE | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA GREACĂ VECHE | GRĂDINARU DANIELA |
PETRARU EVELYN ESTERA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
PIȚU ANDREI | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | X | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | CARMEN COJOCARU |
POPOVICI C. D. IOANA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | Olimpiada de limba engleză – liceu | BARCZAK DANA |
ROTUNDU BRIANA MARIA | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | X | CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ „ADOLF HAIMOVICI” | VICOVAN LILIANA |
ȘAGUNA C. MICHAEL-SEBASTIAN | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ | COCA DORICA |
ȘOPTICĂ ANTONIE | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | PURICE ALINA |
UNGUREANU MAIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NATIONALA DE INFORMATICĂ | Voinea-Axinte Alina |
UNGUREANU MAIA-ALEXIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | X | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | CIUDIN IOAN |
URSU TEODORA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | X | Olimpiada de pedagogie-psihologie | Manolache Cristina |
ANGHEL F. CLAUDIU CONSTANTIN | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Turism și alimentație | ANDRONACE DANIELA, ANDREI CRISTINA, DAMIAN ANAMARIA, AGACHI GIANINA, IVĂNUȘCĂ MANUELA |
ANTON C. BOGDAN ANDREI | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Economic, Administrativ, Comerț | ABUZILOAE FELICIA, ZAMCIUC CRISTINA |
APOTROSOAIEI DARIA TEODORA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | STRUGARIU ADINA |
ATĂNĂSOAEI DENIS ANDREI | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de Geografie | Cimpoeșu Gabriel |
AZAMFIRE N. EVELINA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de limba franceză | RUSU ALINA DIANA |
BAȘCHIR IONUȚ-ANDREI | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA GREACĂ VECHE | GRĂDINARU DANIELA |
BÎZU ANA-MARIA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de pedagogie-psihologie | Barbacaru Mihaela-Sorina |
BÎZU C.L. ANA-MARIA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de limba engleză – liceu | MIRELA-OFELIA SĂNDULEANU |
BOCA EMANUELA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de Istorie | BOTEZATU DANIEL |
BUDEANU MIHALACHI DARIA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | CIOBANU CRISTINA |
BUHĂIANU A. C. IULIANA PAULA | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ ”CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ” | OPRIȘAN DOINA/ |
BUICIUC A. CRISTINA BIANCA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LECTURĂ ”LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ” | SĂVESCU TAMARA-IRINA |
CAZACU M. MIHAELA NICOLETA | LICEUL „ALEXANDRU CEL BUN” BOTOȘANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE | OLTEAN BRĂNDUȘA DOINA, ANIȚEI ROXANA DANIELA, ISTRATE MIOARA, CĂLIN GABRIELA, DOROFTEIU CARMEN IULIANA |
CONSTANTINICĂ TUDOR COSTIN | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | COSTEL DRUȚU |
DASCĂLU MARCIAN VASILE | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | COSTEL DRUȚU |
DĂNILĂ GEORGE-MARIAN | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | TIRON LIVIU |
GALAN F. DENIS GEORGE | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOŞANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Electric, Electrotehnic, Electromecanic | BOBUȚANU LILIANA, HĂILĂ DĂNUȚ, MĂNIGA VASILE, RADEȘ MARICICA |
GHEORGHIU ALEXANDRA DENISA | ȘCOALA PROFESIONALĂ DE COOPERAȚIE BOTOȘANI | XI | Concurs pe meserii, Domeniul – Estetica și igiena corpului omenesc- Frizer-Coafor-Manichiurist-Pedichiurist | CLIPACIUC IRINA LĂCRĂMIOARA, MOLOCEA MIHAELA |
GRĂDINARU IOANA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de pedagogie-psihologie | Aghiorghiesei Diana |
HIZILNICOV ANA MARIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada Interdiciplinara Științele Pământului | Lungu Alin/Guceanu Constantin/Mitelu Cătălina/Cimpoeșu Gabriel |
IOSUB ALESIA ELENA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | MUNTEANU ALINA |
LIVANU IASMINA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de religie – Alianţa Evanghelică | Ilaş Sebastian |
MACARIE AIDA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | STRUGARIU ADINA |
MALANCA DANIEL | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada Interdiciplinara Științele Pământului | Pintilei Aurelian/Guceanu Constantin/Mitelu Cătălina/Cimpoeșu Gabriel |
MALANCA DANIEL | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NATIONALA DE INFORMATICĂ | Ilaș Adela Luminița |
MANOLACHE IOANA PETRONELA | ȘCOALA PROFESIONALĂ DE COOPERAȚIE BOTOȘANI | XI | Concursul pe meserii- Domeniul Turism și alimentație -Ospătar (chelner), vânzător în unități de alimentație | ALEXA MIRELA, BĂDĂRĂU DOINA |
MAZĂRE C. LORENA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de limba engleză – liceu | GHINEȚ LAVINIA ELVINA |
MIRON ANDREI NICOLAE | ȘCOALA PROFESIONALĂ DE COOPERAȚIE BOTOȘANI | XI | Concursul pe meserii- Domeniul Turism și alimentație – Bucătar | MĂLĂȘINCU CRISTINA, GHERVAS CLAUDIA ANDREEA |
MUNTEANU G. TIMOTEI | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOŞANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Electronică, Automatizări, Telecomunicații | FUNDUIANU ANA MARIA, IONESCU LUIGI, MĂNIGA VASILE, ROBCIUC EMIL, ȘTIR IOAN, LAZĂR DAN CONSTANTIN |
MURĂREANU LUCIANA DUMITRIȚA | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | XI | Olimpiada Interdiciplinara Științele Pământului | Borsan Aurica/Sandu Mariana/Ștefan Monica/Gheorghiță Geanina |
MURSĂ G. MARIA TEODORA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ | COCA DORICA |
PĂTRAR I.N. MARIA ALEXANDRA | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOŞANI | XI | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Mecanică | TOMA VIOREL,MĂNIGA VASILE,VĂRVĂRUC ROMICĂ |
ROMAN DANIEL | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | DOLHESCU GENONEVA |
STOIAN MEDA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ | COCA DORICA |
ȘCHIOPU V. ROBERT MANUEL | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XI | Olimpiada de limba franceză | ȘCARLII CAMELIA |
TIMOFTE VLĂDUȚ | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XI | CONCURSUL NAȚIONAL „ALEGE! ESTE DREPTUL TĂU!” | RÎZNIC CRISTINA |
TUDOS SORINA ȘTEFANIA | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | ȘCARLII IOANA |
VACAREANU DARIA MARIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XI | Olimpiada de Biologie | MITELU CATALINA |
ZARĂ C. MĂLINA-GEORGIANA | LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOȘANI | XI | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | PANCU MIHAELA |
ZVORIȘTEANU MIHAI SEBASTIAN | LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU VLAHUȚĂ” ȘENDRICENI | XI | Concursul pe meserii- Domeniul Mecanică- Mecanic auto | BUNDUC TUDOR, DOHOTARU DUMITRU VIOREL, PLEȘCAN LAURENȚIU |
ALEXOAIE ANTONIO ANDREI | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ | POROȘNIUC DUMITRU DANIEL |
ANDRICI BEATRICE ȘTEFANA | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „SF. GHEORGHE” BOTOȘANI | XII | OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | ȘCARLII IOANA |
ATODIRESEI COSMINA IRINA | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | XII | Olimpiada de Istorie | AMARINEI TANIA MIHAELA |
CÂTEA R.G. BIANCA ELENA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XII | Olimpiada de limba franceză | MANGÎR GABRIELA |
CIOBANU ANDREEA – PAULA | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOȘANI | XII | Olimpiada de religie – Cultul Ortodox | APACHIȚEI IONELA GIANINA |
CONSTANTIN VLAD ANDREI | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | XII | Olimpiada de Geografie | Roman Tatiana |
COSTÎN C. SILVIU NARCIS | LICEUL „DIMITRIE NEGREANU” BOTOŞANI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Mecanică | ALEXA CAMELIA, AMARANDEI STELUȚA, CONSTANTIN COSTEL, EPURE DANIEL,LIȘMAN MILUCĂ |
GĂȘPĂREL I. RALUCA-DELORA | LICEUL „REGINA MARIA” DOROHOI | XII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ | BOLOHAN GABRIELA |
GHIOC ALINA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | DOLHESCU GENONEVA |
HUŞTIUC GABRIELA LOREDANA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XII | Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice muzicale, clasele IX-XII | CĂTĂLINA ȘOBACHI |
ILAȘ F. ANDREI | LICEUL „ALEXANDRU CEL BUN” BOTOȘANI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE | ACHIHĂIȚEI MIHAELA CORNELIA, CIOBANU DOINA, DOROFTEIU CARMEN IULIANA, BAIDA MARIA |
JUGARIU G.C. IULIA ȘTEFANIA | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Economic, Administrativ, Comerț | STOLERU NICULINA, LUPU GINA |
LAZARENCO ELENA | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | CIOBANU CRISTINA |
MITRACHE N. PAUL MIHAI | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XII | Olimpiada de Biologie | AZOIȚEI ELENA LUMINIȚA |
NEAMȚU M. DARIA | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XII | Olimpiada de limba franceză | CUCU INGRID |
PAPAGHIUC C.R. CIPRIAN | LICEUL „DIMITRIE CANTEMIR” DARABANI | XII | Olimpiada de limba engleză – liceu | BARBACARIU GEORGETA MIRABELA |
ROTARU M.IULIAN ADELIN | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOŞANI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Electric, Electrotehnic, Electromecanic | BOBUȚANU LILIANA, HĂILĂ DĂNUȚ, MĂNIGA VASILE, RADEȘ MARICICA, ȘTIR IOAN |
SILION LIVIU-MIHAI | COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI | XII | OLIMPIADA NATIONALA DE INFORMATICĂ | Ilincariu Oana-Cristina |
SULCINĂ MIHAI MARIUS | COLEGIUL ECONOMIC „OCTAV ONICESCU” BOTOŞANI | XII | CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ „ADOLF HAIMOVICI” | LOGHIN CRISTINA |
ȘERBAN I. D. TEODORA | COLEGIUL NAȚIONAL „A. T. LAURIAN” BOTOȘANI | XII | Olimpiada de limba engleză – liceu | GHINEȚ LAVINIA ELVINA, PICEALCĂ CORNELIU |
ȘOFINEȚ DIANA | LICEUL „DEMOSTENE BOTEZ” TRUȘEȘTI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Agricultură – Cultura plantelor | ARICIUC LENUȚA |
ȘTEFAN NARCIS | LICEUL DE ARTĂ „ŞTEFAN LUCHIAN” BOTOŞANI | XII | OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTEI | ANDRUȘCĂ CIPRIAN |
TIMIȘAG M. SAMUEL | COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” BOTOŞANI | XII | Olimpiada disciplinelor din aria curriculară ,,Tehnologii”, Domeniul Electronică, Automatizări, Telecomunicații | BOBUȚANU LILIANA, FUNDUIANU ANA MARIA, MĂNIGA VASILE, ROBCIUC EMIL, LAZĂR DAN CONSTANTIN, NACU IULIANA, RADEȘ MARICICA, GAVRIL RODICA |