Aldet

Membrii ALDE au decis membrii Biroului Politic Municipal Botoșani

0 641

Filiala ALDE Botoșani intră în linie dreaptă, astfel că după constituirea Organizației Municipale de Femei Liberale și Democrate Botoșani s-a și decis componența Biroului Politic Municipal ALDE Botoșani, fiind format din persoane bine pregătite în diverse domenii de activitate, ce îmbină tinerețea cu experiența și perseverența.
Deoarece suntem o echipă la început de drum, încercăm să construim pe zi ce zi ce trece, dorim să ne depășim limitele pentru a demonstra botoșanenilor că se poate face politică și altfel, într-un mod constructiv, fiind într-o permanentă comunicare cu cetățeanul care dorește să audă și să vadă că în țara aceasta se mai vorbește și de proiecte pentru progresare, pentru îmbunătățirea nivelului de trai, nu doar de schimbarea unor oameni politici din funcțiile de conducere.

Componența Biroului Politic Municipal ALDE Botoșani, sub coordonarea lui Lucian Ionel Borfotină este următoarea:

1. Radasanu Liviu (jurist)- președinte
2. Acsinte Florin (sportiv)- vicepreședinte
3. Macsim Constantin(economist) – vicepreședinte
4. Lupașcu Dragoș (om de afaceri)- vicepreședinte
5. Gheorghiu Constantin (inginer/jurist) – vicepreședinte
6. Atudoroaie Alin (medic UPU) – vicepreședinte
7. Bâlbă Mihaela (economist) – vivepreședinte
8. Balanovici Monica (om de afaceri)- vicepreședinte
9. Lungu Aurora (om de afaceri) – membru
10. Colac Stefania (contabil) – membru
11. Răducanu Coculeana (lucrător comercial)- membru
12. Chiriac Marius Cătalin (inginer)- membru
13. Danu Mihaela(profesor de biologie)- membru
14. Muscaliuc Gabriela (economist)- membru
15. Julei Marinela Simona (asistent medical)- membru
16. Carmocanu Gheorghe (profesor de informatică) – membru
17. Curelariu Marius (inginer)- membru
18. Diaconita Marius (administrator firmă)- membru
19. Bordianu Cătălin (agent vânzări)- membru
20. Viziteu Viorel Petru (inginer)- membru
21.Dăscălescu Bogdan (inginer) – membru supleant
22. Dunea Alin (lucrător comercial)- membru supleant
23. Herus Ana Maria(asistent medical)- membru supleant
24. Nechita Laura (profesor sociolog/psiholog)– membru supleant
25. Obreja Otilia (medic stomatolog)- membru supleant
26. Nicolau Olivia(învățător)- membru supleant
27. Maftei George(inginer)- membru supleant
28. Țurcanu Florin (jurist)- invitat/caracter permanent
29. Matei Gelu (inginer)- invitat/caracter permanent
30. Taraș Dumitrița(asistent medical)- invitat/caracter permanent
31. Marocico Floarea(om de afaceri) – invitat
32. Atudoroaie Gabriel (economist/om de afaceri)- invitat
33. Brânzei Iulian(om de afaceri)- invitat
34. Baltă Diana(jurist)- invitat
35. Mandraburca Iulian(om de afaceri)- invitat

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata