Elevii botosaneni calificati la olimpiada nationala de neogreaca si limbi clasice

0 255

Elevii botosaneni calificati la olimpiada nationala de neogreacă. Etapa națională a competiției va avea loc la Ploiești, jud. Prahova, în perioada 19-21 aprilie 2019.

TABEL CU ELEVII DIN JUDEȚUL BOTOȘANI CALIFICAȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADEI DE NEOGREACĂ

Nr. crt.

Nume și prenume

Clasa/

Nivelul

Școala de proveniență

1

Hodan P. Ștefan

VII / A1

Şcoala Gimnazială nr. 17 Botoşani

2

Gireadă P. Emilia-Gabriela

XI/ A 2

Colegiul Nățional ”A.T. Laurian”, Botoșani.

3

Burcă V. D. Olivia

XI/ B1

Colegiul Național ”A.T. Laurian”, Botoșani.

4

Amariei A. Alexandru

XII/B2

Colegiul Economic “Octav Onicescu” Botoșani

5

Irimia M. D. Erika-Alexandra

XI/B 2

Colegiul Național ”A.T. Laurian”, Botoșani.

Tabel cu elevii calificați la etapa națională de limbi clasice,

Botoșani, 2-5 mai 2019

LIMBA LATINĂ

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Unitatea de învățământ

1.

Ștefănescu S.V. Delia Georgiana

a VIII-a

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

2.

Lupu Ș. Lavinia Iuliana

a IX a

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

3.

Pînzariu M. Samuel

a IX a

Liceul ”Regina Maria” Dorohoi

4.

Ipate E. Raoul Alexis

a X-a

Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani

5.

Onofrei D. C. Dragoș-Ioan

aXI- a

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

6.

Pînzaru Gh. Maria

a XI- a

Colegiul Național ”A. T. Laurian” Botoșani

LIMBA GREACĂ VECHE

Nr. crt.

Nume şi prenume

Clasa

Unitatea de învățământ

1.

Apostol M. Petru Daniel

IX

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sf. Gheorghe” Botoşani

2.

Cojocaru C. Ovidiu – Alexandru

IX

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sf. Gheorghe” Botoşani

3.

Pintilie V. Lucian –Mihai

IX

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sf. Gheorghe” Botoşani

4.

Ciuruşniuc C. Paul -Cristian

X

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sf. Gheorghe” Botoşani

Concursul ”Certamen Ovidianum Ponticum”

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Clasa

Unitatea de învățământ

1.

Lupu Ș. Lavinia Iuliana

IX

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

2.

Buduruță Marina Alexandra

X

Colegiul Național ”A. T. Laurian” Botoșani

3.

Onofrei D. C. Dragoș – Ioan

XI

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani

4.

Pînzaru Gh. Maria

XI

Colegiul Național ”A. T. Laurian” Botoșani

 

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata