parlamentare sus
achitei top

Alegeri locale : LISTA cu primarii din judetul Botosani

0 485

În urma alegerilor locale de duminică au fost desemnaţi primarii pentru următorii patru ani.

  1. Botoșani – PSD – Cosmin Andrei
  2. Dorohoi – PSD – Dorin Alexandrescu
  3. Bucecea – PSD – Angel Gheorghiu
  4. Darabani – PNL – Gîrbaci Mihai Alin
  5. Flămânzi – PNL – Dan Oloeru
  6. Săveni – PSD – Relu Târzioru
  7. Ștefănești – PNL – Florin Buțura
  8. Adășeni – PSD – Constantin Drăsleucă
  9. Albești – PNL – Mihai Amarandei
  10. Avrămeni – PSD – Ioan Bucătaru
  11. Bălușeni – PSD – Gheorghe Claudiu Doroftei
  12. Blândești – PNL – Stelian Maxim
  13. Brăești – Pro România – Adrian Nistor
  14. Broscăuți – PSD – Aurel Costel Agheorghițoaei
  15. Călărași – PNL – Elena Vrajotis
  16. Cândești – PNL – Ștefan Coțofrec
  17. Concești – independent – Costel Nazare
  18. Copălău – PNL – Ciprian Ivanov
  19. Cordăreni – PSD – Constantin Cristian Dumitraș
  20. Corlăteni – PNL – Costel Cătălin Gavril
  21. Corni – PSD – Valerian Vărvăruc
  22. Coșula – PSD – Mircia Acatrinei
  23. Coțușca – PNL – Constantin Viorel Ciobanu
  24. Cristești – PNL – Lucian Borfotină
  25. Cristinești – PNL – Daniela Stredie
  26. Curtești – PSD – Marcel Anton
  27. Dersca – PSD – Mihai Cazacu
  28. Dimăcheni – USR – Marinel Moruz
  29. Dângeni – Pro România – Claudiu Ilaș
  30. Dobârceni – PSD – Dorel Bunduc
  31. Drăgușeni – PSD – Eugen Nechita
  32. Durnești – PNL – Vasile Sasu
  33. Frumușica – PNL – Constantin Corneliu Bălășanu
  34. George Enescu – PSD – Bogdan Tony Murariu
  35. Gorbănești – PSD – Ionuț Lucian Melinte
  36. Hănești – PNL – Costel Matei
  37. Havârna – PSD – Rodica Baltă
  38. Hilișeu Horia – PSD – Ioan Butnaru
  39. Hlipiceni – PSD – Marian Luchian
  40. Hudești – PSD – Viorel Atomei
  41. Ibănești – PNL – Romică Magopeț
  42. Leorda – PNL – Ștefan Dulgheru
  43. Lozna – PSD – Viorel Lozneanu
  44. Lunca – PSD – Marcel Marcu
  45. Manoleasa – PSD – Cristinel Leonard Aroșculesei
  46. Mihai Eminescu – PNL – Verginel Gireadă
  47. Mihăileni – PSD – Ioan Laurențiu Barbacariu
  48. Mihălășeni – PSD – Claudiu Daniel Chelariu
  49. Mileanca – PSD – Alexandru Azamfirei
  50. Mitoc – PSD – Ioan Galiț
  51. Nicșeni – PNL – Victor Claudiu Bulboacă
  52. Păltiniș – PNL – Costel Romanescu
  53. Pomârla – PNL – Dumitru Chelariu
  54. Prăjeni – PSD – Ghiorghiță Mihăiță Iftodi
  55. Răchiți – PNL – Florin Bulgaru
  56. Rădăuți Prut – PNL – Viorel Nichiteanu
  57. Răuseni – PSD – Maria Jîjîe
  58. Ripiceni – PNL – Gabriel Florin Talef
  59. Roma – PSD – Mihai Asiminicesei
  60. Românești – ALDE – Dumitru Buzoianu
  61. Santa Mare – PSD – Cristian Anton
  62. Șendriceni – PSD – Marin Dohotariu
  63. Stăuceni – PNL – Cozmin Epuraș
  64. Știubieni – PSD – Pavel Ștefanache
  65. Suharău – independent – Marcel Chelariu
  66. Sulița – PMP – George Popescu
  67. Todireni – PSD – Petru Toma
  68. Trușești – PSD – Petru Grișa Ailenei
  69. Tudora – PNL – Constantin Cocoreanu
  70. Ungureni – PNL – Ilie Ivanache
  71. Unțeni – PSD – Constantin Paladi
  72. Văculești – PSD – Sorin Gîngă
  73. Vf. Cîmpului – PSD – Maria Huțu
  74. Viișoara – PSD – Laurențiu Constantin Rîmbu
  75. Vlădeni – PSD – Voicu Murariu
  76. Vlăsinești – PSD – Andrei Bouariu
  77. Vorniceni – PNL – Gheorghe Irimia
  78. Vorona – PSD – Aurel Ștefan

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata