Premii obtinute de elevii botosaneni la Olimpiada de Lingvistica

0 154

Elevii botoşăneni au participat la Olimpiada de Lingvistică de unde s-au întors cu premii și mențiuni. Şase elevi din cei care au participat şi au obţinut premii  s-au calificat la faza naţională a Olimpiadei de Lingvistică.

PREMII ȘI MENȚIUNI – SECȚIUNEA ANTRENAMENT
– GHEORGHIESCU TEONA A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ `MIHAIL KOGĂLNICEANU” DOROHOI PREMIUL I
Calificată la etapa națională
–  PÎNZARIU EVELINA A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ `MIHAIL KOGĂLNICEANU” DOROHOI PREMIUL II
Calificată la etapa națională
– FECIUC ANCA A VI-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI PREMIUL III
– KOHUT SABINA A VI-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE
–  BURLACU M. DELIA-ELENA A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 BOTOŞANI MENȚIUNE
–  SOVAN M. PATRICIA A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOȘANI MENȚIUNE
–  ARCĂLIANU ANA LHEA A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 BOTOŞANI MENȚIUNE
–  MARCU DARIA A VI-A       ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 BOTOŞANI MENȚIUNE
–  STEFANCU RARES A VI-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE
– CODAU C. DAVID A VI-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 BOTOŞANI MENȚIUNE

PREMII ȘI MENȚIUNI – SECȚIUNEA EXERCIȚIU

1 CREȚU V. D. ȘTEFAN A VIII-A COLEGIUL NAŢIONAL „A.T. LAURIAN” BOTOȘANI PREMIUL I – calificat la etapa națională
2 HÎNȚESCU D. C. MONICA A VIII-A COLEGIUL NAŢIONAL „A.T. LAURIAN” BOTOȘANI PREMIUL II
3 MURAREANU LUCIANA A VII-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SPIRU HARET” DOROHOI PREMIUL III
4 ISAC AGNES IOANA A VII-A COLEGIUL NAŢIONAL „A.T. LAURIAN” BOTOȘANI MENȚIUNE
5 FILIP MARCO GIUSEPPE A VII-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAIL KOGALNICEANU” DOROHOI MENȚIUNE
6 HEMCINSCHI-LUNGU M. ANDRA A VIII-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 BOTOȘANI MENȚIUNE
7 PLAMADA BIANCA A VII-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SPIRU HARET” DOROHOI MENȚIUNE
8 SILION LIVIU A VIII-A ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 BOTOŞANI MENȚIUNE
9 CRAINICIUC IOANA A VII-A       ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 BOTOŞANI MENȚIUNE
10 RADANI ANTONIA A VII-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE

PREMII ȘI MENȚIUNI – SECȚIUNEA PERFORMANȚĂ

1 BĂLĂUCĂ ŞTEFAN A XII-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI PREMIUL I – calificat la etapa națională
2 PÎNZARIU ONISIM A X-A LICEUL ”REGINA MARIA” DOROHOI PREMIUL II – calificat la etapa națională
3 ANECHITEI MATEI A XII-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI PREMIUL III– calificat la etapa națională
4 PINTILEI GEANINA A X-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE
5 PUIU IOAN A XI-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE
6 MORARIU MEDEEA A XI-A COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MENȚIUNE
7 CARDAȘ TUDOR DARIUS A IX-A COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T.LAURIAN” BOTOȘANI MENȚIUNE

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata