Azi are loc la Botosani Turneul de tenis „Cupa de toamna”

0 38

Azi are loc la Botosani turneul de tenis „Cupa de toamna”. Ajuns la a doua ediţie turneul se desfăşoară la Sala de sport al Liceului Pedagogic.  Organizatorul Cupei este Buzilă Ioan iar organizatorul  tehnic Corneanu Sorin.

Se vor organiza categoriile:
– Elite
– Open
– Avansati
– Incepatori

Logistica:
– numarul de mese: 16.
– mingi de joc 3***.

Ora de incepere a categoriilor de incepatori si amatori: 9:00 (inscrierea participantilor pana la orele 8,30).
Ora de incepere a categoriei elite + open: 10:00 (inscrierea participantilor pana la orele 9,00).

TAXA: 30 ron – din care cate 1 ron se vireaza catre Amatur;
– copii < 14 ani , doamne/domnisoare – 15 ron;
– persoane cu dizabilitati – 0 ron;

Se asigura apa, cafea, gustare + surprize…

MATERIALE DE PREMIERE: locurile 1, 2, 3 cupe, medalii si diplome, locurile 4-8 medalii si diplome.

INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: 
– pe forum pana vineri 6 octombrie ora 18.00;
– inscrierile la sala se fac doar in limita locurilor disponibile, primul venit-primul servit;
– absentii nemotivati vor fi trecuti cu „N” in clasament;
– organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

SISTEMUL DE JOC: 
Se va juca pe sistemul cu grupe inferioare de 6, apoi grupe superioare de 4 si eliminatorii pana la sfarsit.

ELITE:
– Poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
– Număr maxim de participanţi: 12;

OPEN:
– Poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
– Număr maxim de participanţi: 18;

AVANSAȚI:
– Poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
– Număr maxim de participanţi: 36;

ÎNCEPĂTORI:
– Poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
– Număr maxim de participanţi: 30;

Orice intarziere de mai mult de 10 min. de la masa de joc va fi anuntata organizatorului si va duce la pierderea partidei de catre neprezentat.

Nu este permisa intrarea pe terenul de joc cu incaltaminte de strada. Multumim pentru intelegere.

Inscrieri Elite

1. Onufrei Ciprian, Botosani, 48 – 39,11 – OE
2. Cozma Catalin, Falticeni, 20 – 35,38 – OEW
3. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 376 – 34,5 – OE
4. Ursulean Vasile, Straja, 78 – 32,5 – OE
5. Ilies Ioan, Radauti, 143 – 32,38 – OE
6. Duceac Catalin, Botosani, 145 – 31,21 – OE
7. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 71 – 30,42 – OE
8. Polocoser Cristian, Suceava, 213 – 29,63 – OE
9. Rojnita Sebastian, Bacau, 68 – 28,41 – OE
10. Mihai Alex, Botosani, 1103 – 28 – OE
11. Albu Catalin, Pascani, 367 – 27,2 – OE
12. Firu Marian, Vatra Dornei, 477 – 27,17 – OE
—————————————–
Lista de asteptare:
1. Cojocaru Stefan, Suceava, 215 – 27,07 – OEJ

Inscrieri Open

1. Mironescu Adrian, Botosani, 229 – 26,54 – O
2. Ciortescu Cristi, Iasi, 90 – 26,28 – O
3. Ticu Dorin, Bacau, 142 – 25,82 – OW
4. Colesniuc Romeo, Botosani, 113 – 25 – OW
5. Braniste George, Bacau, 151 – 24,82 – O
6. Dragan Petru Ioan, Iasi, 130 – 24,72 – O
7. Pralea Marius Dan, Botosani, 126 – 23,86 – O
8. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 135 – 23,68 – O
9. Corocaescu Cristian, Suceava, 223 – 23,36 – O
10. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 197 – 23,08 – O
11. Rosca Niculai, Galanesti, 405 – 23 – O
12. Bogza Dragos, Iasi, 141 – 22,92 – O
13. Corneanu Sorin, Botosani, 276 – 22,75 – O
14. Plamada Lucian, Iasi, 737 – 21,67 – O
15. Mahu Bogdan, Pascani, 280 – 20,11 – O
16. Barbalata Lorin, Suceava, 590 – 18,2 – A
17. Rosca Adela, Galanesti, 1666 – 12,13 – AF

Inscrieri Avansati

1. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 459 – 19,55 – A
2. Vieru Costica, Botosani, 359 – 19 – AW
3. Macovei Cristi, Iasi, 217 – 18,47 – A
4. Salavastru Petru, Botosani, 419 – 18,39 – AW
5. Pinzar Alin, Suceava, 449 – 17,83 – A
6. Petrescu Claudel, Putna, 498 – 17 – A
7. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 354 – 16,96 – A
8. Chiriac Marius, Botosani, 468 – 16,83 – A
9. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 492 – 16,36 – A
10. Puiu Andrei, Botosani, 2297 – 16 – A
11. Mihaila Gabriel, Radauti, 931 – 15,75 – A
12. Robu Valentin, Botosani, 439 – 15,54 – AW
13. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 709 – 15,5 – A
14. Posteuca Lucian, Botosani, 879 – 15 – A
15. Alexandru Liviu, Botosani, 942 – 14,5 – A
16. Marcean Ovidiu, Botosani, 1204 – 14,5 – A
17. Grosu Alexandru, Botosani, 695 – 14,4 – AJ
18. Donisan Costel, Pascani, 578 – 14,21 – AW
19. Lupu Cristian, Botosani, 933 – 14 – A
20. Boboc Cosmin, Targu Neamt, 1309 – 14 – A
21. Ciuca Sorin, Iasi, 1522 – 14 – A
22. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 652 – 13,96 – A
23. Havris Rares, Botosani, 821 – 13,75 – AJ
24. Morosan Ionel, Granicesti, 679 – 13,63 – A
25. Aparaschivei Marcel, Botosani, 615 – 13,5 – AW
26. Zepciuc Marius, Granicesti, 791 – 13,38 – A
27. Morosan Mihai, Granicesti, 822 – 13 – A
28. Ujeniuc Dan, Suceava, 623 – 12,71 – A
29. Grosu Octavian, Botosani, 1298 – 12,67 – A
30. Mesinschi Radu, Botosani, 872 – 12,6 – A
31. Buzila Ioan, Botosani, 698 – 11,04 – AW
32. Puiu Dumitru, Botosani, 2794 – 11 – A
33. Tanase Gabi, Suceava, 970 – 10,05 – A
34. Mita Augustin, Dorohoi, 817 – 10,04 – A
35. Danila Anton, Campulung Mold, 2604 – 0 – A
36. Aanei Cristian, Putna, 5002 – 0 – A

Inscrieri Incepatori

1. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 630 – 9,69 – A
2. Moca Vasile, Bucuresti, 766 – 9,64 – A
3. Popescu Doru Viorel, Botosani, 1116 – 9,58 – A
4. Pintescu Teodora, Vatra Dornei, 1034 – 9,31 – AJF
5. Vieru Teodora, Vatra Dornei, 925 – 9,13 – AJF
6. Simionese Ovidiu, Granicesti, 954 – 9 – AJ
7. Calancea Dragos, Siret, 1013 – 9 – A
8. Cristescu Radu, Botosani, 1449 – 9 – AJ
9. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 863 – 8,67 – A
10. Herghelegiu Laurentiu, Botosani, 2247 – 8,5 – A
11. Puscasu Calin, Botosani, 1767 – 8 – AJ
12. Grusca Narcis, Gura Humorului, 1530 – 7,92 – A
13. Plamada Aurelian, Botosani, 1696 – 7 – A
14. Asavetei Daniel, Botosani, 1769 – 7 – A
15. Antal Ionut, Targu Neamt, 2451 – 7 – A
16. Buzila Robert, Vatra Dornei, 1190 – 6,55 – AJ
17. Ilie Aurelian, Botosani, 1672 – 6 – A
18. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1673 – 6 – A
19. Mihai Gheorghi, Botosani, 1975 – 5 – A
20. Buzila Tamara, Botosani, 3021 – 4,5 – AF
21. Cristescu Bogdan, Botosani, 2331 – 4 – A
22. Robu David, Botosani, 2332 – 4 – A
23. Stefan Narcis, Botosani, 1725 – 0 – A
24. Caba Ciprian, Putna, 5001 – 0 – A
25. Ungureanu Constantin, Suceava, 5002 – 0 – A
26. Golea Dragos, Suceava, 5003 – 0 – A
27. Tarnauceanu Florin, Suceava, 5004 – 0 – A
28. Bulgaru Daniel, Botosani, 5005 – 0 – A
29. Andries Ionut, Botosani, 5006 – 0 – A
30. Silion-Arama Alesia, Botosani, 5007 – 0 – A
—————————————–
Lista de asteptare:
1. Panaite Pantelimon, Botosani, 5008 – 0 – A
2. Fedor Dumitru, Botosani, 5009 – 0 – A
3. Constantinica Silviu, Botosani, 704 – 9,68 – AJ
4. Turcanu Lucian, Botosani, 2392 – 7 – A
5. Dinca Ovidiu, Botosani, 5010 – 0 – A

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata